Ulotka ma moc

Co zrobić aby ulotka nie stała się śmieciem

Jak w obecnych czasach przyciągnąć uwagę odbiorców ulotką? Jak zaprosić do skorzystania z usług czy wypromować wydarzenie kulturalne lub sportowe? Musisz być oryginalny!

Grafika oraz jakość druku są kluczowymi czynnikami skuteczności ale równie ważny jest odpowiedni dobór kolorów czy czcionek aby osiągnąć zamierzony cel.

W czasach gdzie coraz więcej mediów konkuruje z tradycyjną ulotką to prawdziwe wyzwanie i jeżeli nie masz wiedzy o projektowaniu to warto zdać się na profesjonalistów. Oczywiście możesz zasugerować swój pomysł ale jego oprawę graficzną pozostaw osobą z doświadczeniem w przeciwnym razie pieniądze wydane na druk i kolportaż mogą być wyrzucone w błoto a co więcej możesz osiągnąć efekt przeciwny do założeń.

Czego unikać przy projektowaniu i dystrybucji aby ulotka przyniosła efekty.

Wiele czcionek w jednym projekcie – staraj się użyć nie więcej niż dwóch krojów czcionki w jednym projekcie na przykład jednego użyj do nagłówków a drugiego do treści.

 

disney

 

Disnayland – nie szalej z kolorami daj się odbiorcy skupić na przekazie a nie doprowadzaj go do oczopląsu.

 

czcionki

 

Ilustracje – odpowiednia ilustracja może zastąpić tysiąc słów pod warunkiem, że będzie ona oryginalna. Jeżeli nie posiadasz własnych fotografii warto skorzystać z banków zdjęć a nie z Google? grafika – pamiętaj, że zdjęcia z internetu mogą być objęte prawami autorskimi a używanie ich w projektach komercyjnych zabronione i karane. Zadbaj o wizerunek swojej firmy, marki lub produktu.

znak

 

Panie tu się jeszcze coś zmieści – czasem na siłę chcesz dodać treści przez co ulotka traci na czytelności a przecież masz zainteresować swojego odbiorcę sprawić, że odwiedzi Twoją stronę internetową lub zadzwoni do firmy – skłonić do kontaktu!

 

10153762_1593956540835305_133530139790668773_n

 

Rozsądnie zaplanuj kolportaż – czasem lepiej wydrukować mniejszy nakład ulotek a za oszczędzone pieniądze zlecić ich kolportaż sprawdzonej firmie lub poczcie polskiej aby dotrzeć do zainteresowanych odbiorców i rozsądnie budować wizerunek marki. Chyba nie chcesz być postrzeganym jako kolejna firma zaśmiecająca klatki schodowe czy ulice.

 

1969314_409404245870752_1993544325_n

 

To 5 wskazówek, które możesz wykorzystać do zaprojektowania i dystrybucji kolejnej ulotki.

Użyj na ulotce kodu QR – w kodzie QR możesz zakodować wiele informacji na przykład adres firmy, link do strony internetowej czy numer telefonu. W dzisiejszych czasach kiedy większość ludzi korzysta ze smartfonów to idealne rozwiązanie aby  dotrzeć do większej ilości odbiorców.

a6

Dodaj wartość do ulotki – przygotuj promocję dla osób, które wrócą z ulotką, może to być hasło lub kod rabatowy podany pod czas rozmowy telefonicznej czy zamówieniu na Twojej stronie internetowej – spraw aby chcieli zachować ulotkę na dłużej.

30procent

 

Baw, edukuj, zainteresuj - postaraj się aby odbiorca chciał dostać kolejne ulotki Twojej firmy na przykład dodając krzyżówkę czy sudoku, jeżeli prowadzisz restaurację możesz na rewersie podać przepis kulinarny lub ciekawostkę. Spraw by była to ciekawa ulotka!

sudoku

Zadbaj o ekspozycję – nie rozrzucaj swoich ulotek w firmie czy u swoich partnerów zainwestuj w stojaki na ulotki reklamowe a Twoja marka będzie lepiej postrzegana przez odbiorców. Gwarantujemy, że lepiej się ?sprzedaż? jeżeli ulotka pojawi się w ekspozytorach w 10 miejscach niż jak byś rozrzucił je w stu. Pomyśl ile zaoszczędzisz pieniędzy i jak będzie to odebrane.

stojak

 

Odpowiedni format ulotki – nie zawsze większe jest lepsze – wybierz format który można bez trudu schować do torebki czy portfela. Najpopularniejsze formaty to A6 (? kartki do drukarki), A5 (? kartki do drukarki) oraz DL (? kartki do drukarki formatu A4). Jeżeli masz dużo informacji do przekazania warto skorzystać z ulotek składanych na przykład A4 do DL.

a5bwa6bw dlbw dlcbw

 

 

 

 

 

Zrób wszystko aby nie znaleźć się tutaj gpjp.pl :)