Ulotki dla klubów

Ulotki dla klubów

W wakacje kluby walczą pomiędzy sobą o gości wykorzystując różne formy reklamy: plakaty, social media czy ulotki. Tym ostatnim się nieco przyjrzymy i postaramy udzielić odpowiedzi jak zaprojektować skuteczną ulotkę dla klubu.

Określamy cel

  • określ do jakiej grupy wiekowej chcesz dotrzeć z ofertą
  • forma dystrybucji: bezpośrednia rozdawane na ulicy, ulotki w lokalu
  • dane teleadresowe – umieść wszelkie dane, które ułatwią dotarcie do Twojego klubu w tym mapkę
  • dodaj wartość dodaną – na przykład z ulotką zniżka lub darmowy drink
  • opisuj zwięźle i krótko – podaj tylko niezbędne informacje – zainteresuj
  • podaj adres strony internetowej
  • możesz umieścić kod QR, który po zeskanowaniu przeniesie odbiorcę na Twoją stronę lub pobierze kupon rabatowy na smartfona

Rozpoczynamy!

Na podstawie zebranych informacji ustaliliśmy format ulotki (A6 – optymalny aby schować do kieszeni czy torebki) oraz rodzaj papieru ( kreda błysk 130g – idealne rozwiązanie – niskie koszty, doskonała jakość). Przyjrzyjmy się starej ulotce klubu, wyciągnijmy wnioski i zabierzmy się za robotę.

W poprzedniej wersji ulotka nad którą pracujemy wyglądała tak:

Ulotki - jak nie projektowac

Działamy!

Znamy format i rodzaj papieru więc ustalamy co chcemy przekazać naszą ulotką. Wiemy, że grupa docelowa jest bardzo duża więc ulotka winna być neutralna nie szokować grafiką. Dodatkowym elementem ulotki będzie możliwość wymienienia jej w klubie na darmowego drinka. Po kilku chwilach nasz projekt ulotki dla klubu wyglądał tak:

Ulotka dla klubu

 

Wygląd ulotki może pozytywnie wpływać na Twój wizerunek jak również mieć odwrotne działanie, warto przy projektowaniu ulotki dla klubu mieć na uwadze nasze wskazówki.

Zamów ulotki dla klubu z bezpłatnym projektem i dostawą.